Sekret urody Koreanek
fot. pixabay.com

Ładna szyja jest wizytówką każdej zadbanej pani. Niektóre panie zostały przez naturę obdarzone szyją długą, piękną, alabastrową. Ze szczególną uwagą dbają o nią głównie Koreanki. Inne kobiety szyję mają nieco krótszą, ale też mogą przemienić ją w swoją ozdobę. Zanim jednak zaczniemy wybierać zabiegi, które sprawią, aby szyja stała się alabastrowa, zastanówmy się, co może jej zaszkodzić.

Po pierwsze, szyja jest jednym z elementów naszego ciała, poza dłońmi oraz oczywiście twarzą, który tylko czasami zasłaniamy. Mało tego, odpowiednie, piękne dekolty podkreślają jeszcze dodatkowo piękno szyi i z tego powodu tak rzadko szyja jest zasłaniana.

Szyja jednak, jak każda część naszego ciała jest poddana oddziaływaniu upływu lat, presji środowiska, które odbija się na niej niekiedy bardzo boleśnie. Skóra na szyi z czasem się marszczy, traci jędrność i może stać się lekko obwisła, co jest mało efektowne. Mogą także pojawiać się różnego typu przebarwienia oraz inne negatywne oznaki, które nie zrobią dobrego wrażenia.

Jak dbać o szyję?

Wrażliwa skóra szyi wymaga odpowiedniej troski. Negatywny wpływ wywiera na nią niedokładny demakijaż, zapominanie o niej podczas nakładania kremu na dzień i na noc, a nawet solarium.  To właśnie szyja najczęściej zdradza nasz wiek, dlatego dbanie o siebie to dbanie również o szyję. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju zioła na odchudzanie, które w formie kompresów mają dla skóry zbawienny wpływ oraz maseczki czy zabiegi ujędrniające.

To oczywiste, że trzeba zadbać o brzuch w ciąży, by po porodzie jego wygląd i kondycja szybko powróciły do czasów sprzed ciąży. Podobnie z szyją. Profilaktyka, regularne i sumienne dbanie o nią sprawi, że zmarszczki i utrata jędrności nie dotknie nas zbyt wcześnie. Warto również pamiętać, że aby zadbać o siebie i swój wygląd, należy również zadbać o swoje wnętrze. Dlatego z pomocą przyjść może detoksykacja organizmu, czyli usunięcie z organizmu złogów zalegających toksyn, które nie tylko spowalniają metabolizm, ale również obniżają naszą aktywność fizyczną, powodują nadmierną sennośćzmęczenie, bóle głowy, a nawet trądzik, który obejmuje także skórę szyi.

kosmetyki koreańskie
fot. pixabay.com

Elementy pielęgnacji szyi

Pielęgnacji szyi powinna, więc składać się z dwóch elementów. Po pierwsze powinna to być profilaktyka, po drugie naprawa.

Jeśli chodzi o zabiegi profilaktyczne to szyja, tak jak nasz naskórek na tworzy wymaga szczególnego traktowania. Na co dzień musimy zachować odpowiednią higienę, która tutaj oznacza tyle, co systematyczne zmywanie makijażu, odżywianie skóry szyi oraz delikatne masaże. Masaże oczywiście odbywają się podczas nakładania kremu. Krem powinien być odpowiednio dopasowany do typu skóry.

Jednocześnie, w przypadku szyi powinniśmy pamiętać, by krem dobrany był też do wieku. Im mamy więcej lat, tym większa przewaga kremów ujędrniających powinna znaleźć się w kosmetykach. Tu oczywiście należy od czasu do czasu oczyścić skórę na szyi. Są też odpowiednie zabiegi kosmetyczne, które pomogą nam ujędrnić skórę, wpływają na produkcję kolagenu, lekko napinają naskórek.

Nie możemy lekceważyć żadnych negatywnych zjawisk, które mogą się pojawić na naszej szyi. Oczywiście, z niektórymi wystarczy zgłosić się do kosmetyczki, inne wiążą się z koniecznością interwencji dermatologa. Tak czy inaczej należy udać się do specjalisty, który zdiagnozuje zmianę oraz dobierze pomocny zabieg. Istnieje wiele zmian, które nie są estetyczne, a jednocześnie, mogą pociągać za sobą negatywne konsekwencje zdrowotne. Zatem dbanie o estetyczny wygląd szyi to również dbanie o zdrowie.

Podsumowanie

Tak zachowane zasady dbania o szyję są podstawą. Jednocześnie, nie można zapomnieć też o jej pięknym przyozdobieniu. Piękna szyja to też szyja z naszyjnikiem. Wiele zależy od tego, dokąd idziemy i z jakiej okazji. Nie wszędzie efektowna ozdoba będzie pasować, należy o tym pamiętać. Ale istotne jest, żeby pamiętać o swojej szyi bardziej kompleksowo.

Nie tylko naszyjnik zdobi szyję. Co jeszcze? Również kolczyki. Nie każde, lecz niektóre kolczyki podkreślają nie tylko twarz, ale też staną się ozdobą szyi. Mowa tutaj o długich kolczykach. Powinny one sięgać do szyi. Również długie włosy są elementem dekoracyjnym szyi, dlatego warto wiedzieć, jak dbać o włosy, by zachowały blask, elastyczność i witalność. Wśród koreańskich kosmetyków znajduje się również wiele do pielęgnacji włosów, warto więc zapoznać się z ofertą. Uzupełnieniem może być nieskazitelny uśmiech, można więc bez problemu zastosować domowe wybielanie zębów. Piękny uśmiech powinien być atutem każdej kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here