Jak się pozbyć trądziku
fot. pixabay.com

Gdy tylko zauważymy wypryski na skórze to zapewne każdy z nas panikuje. Zwłaszcza przed ważnym dla nas wydarzeniem. Nikt tak naprawdę nie ma pojęcia z jakiego powodu one powstają i nie istnieje doskonały i szybko działający lek na pryszcze. U każdego człowieka przyczyna powstawania krost jest zupełnie inna. W wielu przypadkach domowe metody na trądzik zupełnie są nie przydatne. Poszukujemy zatem pomocy u farmaceutów i w Internecie.

Problem pryszczy dotyczy coraz to liczniejszą grupę osób i zauważa się go w najróżniejszych grupach wiekowych. Oczywiście krosty najczęściej pojawiają się w okresie dorastania, jednakże to wcale nie jest reguła. Wszystko zależy od genetycznych uwarunkowań. Jak się okazuje u młodych ludzi pryszcze można jeszcze wytłumaczyć, to już u dorosłego są one już dużym problemem. Każdy dojrzewający człowiek obawia się najgorszej rzeczy, która to może go spotkać. To są krosty na twarzy. Są one wszędzie i pojawiają się znienacka. Nigdy nie możemy mieć pewności, gdzie je znajdziemy i czy nie obudzimy się rano z ogromną krostą na nosie.

Czasem mamy możliwość przetrwać okres dorastania bez większych problemów, a czasem twarz wygląda niczym ogromna krosta.

Trądzik a oczyszczanie organizmu 

Domowe sposoby na trądzik to przede wszystkim wysuszanie skóry spirytusem oraz wyciskanie. Jest to błędne koło. Alkohol bowiem wysusza skórę, a nie leczy, a wyciskanie wywołuje szybkie gromadzenie się wydzieliny podskórną. Najlepiej wybrać się do dermatologa, który po dogłębnej analizie dobierze odpowiednie leki i kosmetyki. Czasami przydatny może okazać się również dietetyk, który wyjaśni czym jest oczyszczanie organizmu i jakie działanie ma dieta oczyszczająca. Warto zauważyć, że problemy z cerą mają często osoby borykające się z nadwagą, a detoksykacja organizmu na odchudzanie wypływa zbawiennie, bowiem zalegające w organizmie toksyny spowalniają metabolizm, utrudniają trawienie, wzmagają zmęczenie i odbierają chęć na aktywność fizyczną oraz powodują bóle głowy, zmiany skórne zwłaszcza na twarzy i nadmierną senność. Zatem oczyszczenie organizmu może być zbawienne nie tylko powodując odchudzanie i poprawę przemiany materii, ale również eliminując problem z cerą. Detoksykacja wpływa redukuje również skórkę pomarańczową, a zastosowany właściwie masaż antycellulitowy, może sprawdzić, że na dobre pozbędziemy się cellulitu.

Jak się pozbyć trądziku domowymi metodami
fot. pixabay.com

Domowe sposoby na trądzik

Okazuje się, że nie tylko zioła na odchudzanie są skuteczne. Można je również stosować do higieny twarzy pokrytej trądzikiem. Odpowiednia higiena, dokładny demakijaż, zmiana nawyków żywieniowych i regularnie powtarzana detoksykacja organizmu w widoczny sposób poprawią kondycję naszej cery. Należy pamiętać, by nie wyciskać krost, nie przemywać ich alkoholem i nie rozdrapywać. Takie działania nie tylko spowolnią proces gojenia, ale także mogą doprowadzić do wystąpienia infekcji i powstawania blizn.

Zamiast tego warto zastosować domowe maseczki:

  • maseczka z cynamonu i miodu ma działanie antybakteryjne
  • maseczka z sody oczyszczonej działa oczyszczająco i ściągająco (soda oczyszczona przyspiesza gojenie ran po większych wypryskach)
  • maseczka z kurkumy działa antygrzybicznie, antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Ponadto kurkuma redukuje przebarwienia skórne.
  • maseczka z kwasem acetylosalicylowym – działa nie tylko antybakteryjnie, ale też przeciwzapalnie.

Podsumowanie

Największą zmorą dzisiaj żyjących nastolatków są wągry na nosie. Niezwykle trudno jest je usunąć, a próba wyciskania na niewiele się zdaje. Wręcz nawet przynosi przeciwny rezultat. Wszystkie dostępne na rynku kosmetyki trądzik posiadają oddziaływanie jedynie na powierzchni.

Do dermatologów często zgłaszają się różne osoby, jakie to pytają, jak leczyć pryszcze. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie. Popularnie stosowane antybiotyki i zabiegi na trądzik dają wyłącznie krótkotrwały efekt. Natychmiast po przerwaniu nimi kuracji pryszcze znowu powracają i cały proces trzeba rozpoczynać na nowo. Wiele osób nie rozumie, iż by zwalczyć pryszcze należy przede wszystkim zabrać się za to całościowo. Nie wystarczy bowiem działać tylko powierzchniowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here