masaż antycellulitowy
fot. pixabay.com

Cellulit to zaburzenie polegające na nieodpowiednim rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Zwany jest także skórką pomarańczową lub lipodystrofią. Gromadzi się nadmiernie na udach, pośladkach, biodrach, brzuchu, czasami ramionach. Jest wiele przyczyn powstawania cellulitu, podobnie jak wiele jest metod zapobiegania mu i eliminowania jego objawów. 

Do jednych z przyczyn powstawania cellulitu należą zalegające w organizmie złogi toksyn, które mogą spowalniać metabolizm, wywoływać zmęczenie i nadmierną senność, powodować przyrost masy ciała, wpływać negatywnie na trawienie, zaburzać koncentrację, a także powodować trądzik, czy właśnie cellulit. O ile oczyszczanie organizmu upora się z większością objawów, tak w przypadku powstania cellulitu skutki są nieodwracalne samoistnie i wymagają naszej ingerencji. Metodą na detoksykację organizmu jest np. dieta oczyszczająca lub zioła na odchudzanie, które dzięki swoim właściwościom potrafią uporać się z toksynami znajdującymi się w naszym organizmie.

Rodzaje masażu antycellulitowego

By dowiedzieć się, jak się pozbyć cellulitu wystarczy udać się do gabinetu kosmetycznego salonu spa. To właśnie w takich miejscach mamy do dyspozycji trzy najpopularniejsze zabiegi i dające największą skuteczność. Są to:

 • masaż podciśnieniowy body-shaping – wykonywany jest specjalną głowicą wyposażoną w ruchome kulki, które masują przyssany do głowicy fragment skóry.
 • limfodrenaż – to masaż uciskowy wykonywany w kombinezonie do drenażu limfatycznego.
 • masaż antycellulitowy – wykonywany manualnie przez masażystę, stosują go również osoby zdecydowane na odchudzanie oraz te, które już schudły i chcą przywrócić skórze jędrność.
 • endermologia – wykonywany przy użyciu sprzętu wyposażonego w specjalną głowicę z dwoma ruchomymi rolkami. Pacjentka musi być ubrana w specjalny strój, który chroni ciało przed urazami i zwiększa poślizg głowicy.
masaż antycellulitowy efekty
fot. pixabay,com

Masaż bańką chińską

Niezwykle popularną metodą redukowania cellulitu jest wykonywanie masażu bańką chińską. Metoda ta wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i uznawana jest za najskuteczniejszy zabieg ujędrniający. Uznaje się, że metoda ta daje widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie.

Do tego zabiegu używa się gumowej bańki, którą należy przyssać do skóry, a następnie stopniowo przeciągać ją po odpowiednich partiach ciała pokrytych skórką pomarańczową. Ruch powinien być wykonywany w kierunku węzłów chłonnych, a na ciało przez rozpoczęciem masażu należy nałożyć oliwkę (najlepiej zawierającą składniki aktywne), aby bańka łatwo przemieszczała się po skórze. Bańki chińskie są ogólnodostępne i ich koszt mieści się w granicach 15-30 zł. Wykonywać masaż można podczas wieczornych kąpieli np. dwa razy w tygodniu.

Masaż antycellulitowy – efekty

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów, by dostrzec efekty, potrzeba czasu, konsekwencji i wytrwałości. Liczba zabiegów dających zadowalające efekty uzależniona jest od stopnia zaawansowania cellulitu. Regularne masaże bańką chińską mogą zapewnić:

 • znaczną poprawę kondycji skóry,
 • ujędrnienie i uelastycznienie naskórka,
 • zmniejszenie obwodów ciała,
 • detoksykację organizmu,
 • likwidację stanów zapalnych,
 • wzmocnienie mięśni, sprawiając, że są bardziej elastyczne,
 • poprawę przepływu krwi i limfy,
 • likwidację obrzęków i uczucia ciężkich nóg,
 • poprawę samopoczucia i zrelaksowanie organizmu.

Dbanie o siebie i swoje ciało nie tylko codzienna higiena i pielęgnacja ciała, ale także np. dieta oczyszczająca stosowania profilaktycznie, kiedy nasz organizm sygnalizuje, że potrzebny mu sposób na oczyszczenie organizmu. Takimi sygnałami może być zmęczenienadmierna senność, bóle głowy, problemy z koncentracją, przybieranie na wadze, cellulit, trądzik i spowolniony metabolizm.

Zadbanie o siebie to również eliminowanie z życia czynników mających szkodliwy wpływ na nasz organizm i nasze zdrowie. Np. zamiast solarium możemy zastosować kosmetyki brązujące, zamiast preparatów niewiadomego pochodzenia – zioła na odchudzanie. Dbałość o swój wygląd można również okazać poprzez skorzystanie z pomocy instruktora fitness lub trenera personalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here