sposoby na trądzik
fot. pixabay.com

Wszystko co robimy ma bezpośredni wpływ na prowadzone przez nas życie. Stres, zmęczenie, spowolniona przemiana materii, czy też nawet sposób odżywiania jest widoczny natychmiast na naszej skórze. Pojawia się niezwykle często trądzik na twarzy i plecach oraz szyi. Trądzik nie jest bynajmniej tylko i wyłącznie znakiem rozpoznawczym wieku dorastania. Ma go dzisiaj duża liczba dorosłych już osób. 

Co to jest trądzik?

Trądzik to schorzenie, które występuje w postaci zmian skórnych. Nie tylko nastolatkowie mają dzisiaj problemy z krostami. Często przytrafiają się one osobom po trzydziestce, czy nawet czterdziestce. Nie jest to bynajmniej rezultat zaniedbań higienicznych, lecz niestety zmian hormonalnych lub na przykład zalegających w organizmie toksyn. Wówczas pomóc może tylko oczyszczanie organizmu różnego rodzaju specyfikami lub dieta oczyszczająca.

Trądzik na twarzy potrafi skutecznie odsunąć nas od życia towarzyskiego oraz intymnego. Sporo kobiet po prostu nie toleruje panów, którzy mają twarz w krostach. Rzecz jasna identyczna sytuacja ma miejsce również i w drugą stronę.

Oczyszczanie organizmu a trądzik

Oczyszczanie organizmu z toksyn zapewnia wiele korzyści na kilku podłożach. Przede wszystkim usprawnia funkcjonowanie naszych narządów wewnętrznych. Po drugie, eliminuje takie dolegliwości jak bóle głowy, nadmierna senność, zmęczenie, spowolniony metabolizm, brak chęci i siły na jakąkolwiek aktywność fizyczną, matowa skóra lub właśnie trądzik, bowiem przez skórę wraz z potem, organizm stara się pozbyć zalegających w nim toksyn.

Oczyszczanie ma jeszcze jedną wymierną korzyść, bowiem świetnie wpływa detoksykacja organizmu na odchudzanie, bowiem uwolnienie organizmu od zalegających w nich toksyn wpływa pozytywnie na trawienie, a tym samym wspiera i przyspiesza odchudzanie.

jakie jakie sposoby na trądzik
fot. pixabay.com

Sposoby na trądzik

Swoją walkę z trądzikiem należy podjąć od najskuteczniejszej metody jaką jest dermatolog i dietetyk. Dermatolog oceni stan skóry, określi przyczynę trądziku i odpowiednie środki jej zwalczania, zaś dietetyk wesprze proces oczyszczania organizmu, ujawni nasze błędy żywieniowe, wytłumaczy na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając produkty spożywcze, a także wyjaśni jakich produktów powinniśmy unikać mając np. tłustą cerę, chcemy się pozbyć cellulitu (tu również może dodatkowo okazać się skuteczny masaż antycellulitowy), jakie stosować zioła na odchudzanie.

Kolejnym krokiem, o którym należy zawsze pamiętać, niezależnie od typu cery, jest właściwa higiena i pielęgnacja skóry twarzy, zwłaszcza w przypadku kobiet, które na co dzień mają wykonany makijaż. Niedokładnie wykonany demakijaż lub wykonany niewłaściwymi kosmetykami, może doprowadzić do pogorszenia stanu skóry. Blokowanie porów lub stosowanie kosmetyków nieodpowiednio dobranych do typu cery może spowodować pojawienie się trądziku lub spowolnić, albo utrudnić pozbywanie się go.

A więc, jak pozbyć się trądziku? Zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednia higiena i właściwie dobrane kosmetyki oraz konsultacja z dermatologiem, który zleci komplet badań oraz dobierze właściwe leki do wyeliminowania istniejących już krost to klucz do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. A przede wszystkim konsekwencja i wytrwałość, ponieważ naprawa cery po zmianach, jakimi jest trądzik może być długotrwała i wymagająca cierpliwości.

Podsumowanie

Nikt nie może potwierdzić, że kosmetyki na trądzik mają natychmiastowe działanie i posiadają praktycznie stuprocentową skuteczność. Domowe metody na trądzik są również niestety coraz częściej zawodne i nie nadążają za tempem naszego życia. Krosty potrafią przemienić nasze życie w koszmar. Rezygnujemy ze spotkać ze znajomymi i zaszywamy się w domowym zaciszu. Nie chcemy pokazywać naszej twarzy nikomu. Wszystko to jest spowodowany panującym powszechnie trendem instagramowego a tym samym nieskazitelnego piękna. Tak naprawdę piękno tkwi w nas samych i nie musimy podążać za wciąż zmieniającą się modą. Wystarczy pozostać sobą, akceptować siebie w pełni i cieszyć się życiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here