Wiele kobiet nie wyobraża sobie, żeby ich skóra nie była lekko opalona. W lecie i wiosną łatwiej to osiągnąć – wystarczy tylko zaplanować na to czas i nasza skóra nabierze brązowego odcienia. Godzina na słońcu zapewni nam brązową i naturalną opaleniznę. W czasie zimy i jesieni natomiast pozostają nam wizyty w solarium.
Solarium – opinie na temat korzystania
Od wielu lat chodziły różne opinie dotyczące solarium. Niektórzy przekonywali o tym, że lepiej nie korzystać z solarium, że jest bardzo niebezpieczne i niezdrowe i lepiej darować sobie tam wizyty. Inni przekonywali, iż solarium może być pomocne, wspomaga leczenie depresji i tak naprawdę nie ma żadnych skutków ubocznych.
Dziś już wiadomo, iż solarium ma swoje plusy i minusy. Łączy więc w sobie i zalety, i wady, jak zresztą większość różnorodnych zabiegów kosmetycznych i upiększających. Jedno jest pewne i działa to nie tylko w przypadku solarium, ale jako ogólna zasada. Mówi ona, że co za dużo to niezdrowo. Zasada ta sprawdzi się w każdej sytuacji.
Solarium a nastrój
Wracając jednak do solarium, jeśli korzystamy z niego rozsądnie, to powoduje, że przez cały rok nasza skóra ma brązowy odcień. Zarazem wizyty w solarium wpływają podobnie jak słońce, na produkcję witaminy D w organizmie i wpływa na poprawę nastroju. Musimy jednak uświadomić sobie to, że sztuczne opalanie oddziałuje na skórę i należy ją właściwie pielęgnować po wizycie w solarium. Takiej troski wymaga zwłaszcza skóra wrażliwa.
Solarium – jak należy się przygotować?
Przede wszystkim, musimy dostarczyć do naszego organizmu wody zaraz po wyjściu z solarium. W czasie wizyty w solarium nasza skóra traci wodę, więc nie bez znaczenia jest, aby tę wodę uzupełnić, nim w ogóle opuścimy salon opalania. Musimy także pamiętać o tym, że, zanim w ogóle wyjdziemy z budynku warto chwilę poczekać, aby skóra mogła się w pewnym sensie wyciszyć. Jest to ważne, aby jej temperatura wyrównały się z temperaturą otoczenia. Pozwala to zapobiec szokowi i jego niekorzystnym następstwom. Błyskawiczne skurczenie naczynek krwionośnych nie jest wcale najzdrowsze. Picie dużej ilości wody powinno być dobrym nawykiem nie tylko w dni, kiedy korzystamy z solarium. Woda wspomaga oczyszczanie organizmu, zwłaszcza kiedy jest spożywana z sokiem z cytryny. Warto wiedzieć, jak zadbać o zdrowie, nie tylko wtedy, kiedy dopadają nas jakieś dolegliwości lub interesuje nas odchudzanie.
Pielęgnacja skóry po solarium
Nasz naskórek po opalaniu wymaga również właściwej dawki nawilżenia. to oznacza, że musimy wiedzieć, jak zadbać o siebie po wyjściu z solarium. Po opalaniu trzeba nałożyć na skórę balsam nawilżający, który stanie się dla skóry warstwą ochronną zapobiegającą podrażnieniom, a z drugiej strony będzie usuwał skutki przesuszenia spowodowanego opalaniem. Dobrze, aby taki balsam, oprócz nawilżania był również odżywczy, miał w składzie właściwy zestaw witaminowy i odżywił naszą skórę.
Najlepiej jest również zastosować tutaj odpowiednie po opalaniu kosmetyki. Ich zadaniem jest nie tylko nawilżenie i odżywienie skóry. Powinny one chronić piękny brąz na naszej skórze, jak również zabezpieczyć skórę przed uszkodzeniami. Przesuszona skóra jest bardziej podatna na podrażnienia co oznacza, że musimy ją lepiej chronić.
Często zapominamy, że promieniowaniu lamp podlegają również włosy. Jeśli mamy krótką fryzurę, nie stanowi to większego problemu, ponieważ i tak średnio co dwa miesiące są skracane. Co innego, jeśli chodzi o długie włosy. Warto więc dowiedzieć się, jak zadbać o włosy po opalaniu lub zabezpieczyć je podczas opalania.
Podsumowanie
Na koniec, musimy pamiętać również o codziennej pielęgnacji naskórka. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli zachować piękną opaleniznę, skóra będzie delikatnie muśnięta słońcem a nie – spalona. Dzięki codziennej pielęgnacji można uniknąć złych efektów opalania na solarium, jak przesuszenie i podrażnienie. Przez to także nasza skóra będzie wyglądać dużo zdrowiej, skóra będzie promienista. A o taki efekt nam przecież chodzi.
Jedni chcą zgłębić sekret urody Koreanek, innych interesuje wybielanie zębów, a jeszcze inni, chcą wiedzieć jak zadbać o brzuch w ciąży. Niezależnie od tego, jakich informacji szukamy w sieci, warto pamiętać, że przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, jak zadbać o siebie i nie stosować na sobie wszystkich polecanych przez internautów metod, które czasami mogą odnieść przeciwny do oczekiwanego rezultat.