wybielanie zębów
fot. pixabay.com

Równe i białe zęby to oznaka zarówno zdrowia, dobrej kondycji ciała, kondycji oczywiście zdrowotnej, nie fizycznej oraz umiejętności dbania o siebie. Takie zęby są bardzo atrakcyjne, zwracają uwagę i świadczą o naszej atrakcyjności dla płci przeciwnej. Jednak, niejednokrotnie zdarza się tak, iż codzienne nawyki przesądzają o tym, że zęby tracą biel, stają się pożółkłe. Warto wtedy pomyśleć o możliwych i dostępnych sposobach na to, aby odzyskać naturalną nieskazitelną biel zębów. 

Powszechnie sądzi się, że uzyskanie śnieżnobiałego koloru zębów dużo kosztuje, który koniecznie należy wykonać u lekarza specjalisty. Zabieg kojarzymy z długimi godzinami na fotelu dentystycznym, z wielkimi kosztami, jakie należy ponieść oraz z wielkimi poświęceniami by taki efekt uzyskać.

W rzeczywistości jest to jednak mniej skomplikowane. W dzisiejszych czasach dobrze znane są właściwości wybielające wielu naturalnych produktów, które są dostępne we wszystkich sklepach. Nie są one szkodliwe, natomiast przy systematycznym stosowaniu ładnie wybielą zęby.

Naturalne metody wybielania zębów

Potrzebne będą nam do tego pomarańcze, truskawki, soda spożywcza, woda utleniona oraz orzechy włoskie. Skórka obrana z pomarańczy wykazuje właściwości wybielające. Systematyczne pocieranie zębów pomarańczową skórką sprawi, że z czasem stają się one bielsze.

Owoce truskawek to następny owoc, który pomoże wybielić zęby. Kilka truskawek musimy zmiażdżyć, a następnie używać jak pastę do zębów. Z jednej strony wykazuje ona działanie wybielające, a dodatkowo doskonale czyści i likwiduje kamień nazębny.

Soda kuchenna zmieszana z solą działa także oczyszczająco na zęby. Ważne jednak, by tej mieszanki nie stosować zbyt dużo oraz zbyt często. Sól wykazuje bowiem właściwości ścierające i powoduje, że ściera się szkliwo. Przez to zęby stają się bardziej wrażliwe na temperaturę.

Orzech włoski to także idealny produkt do oczyszczania zębów, a w dodatku ma bardzo szerokie działanie. Po pierwsze, orzechy trzeba rozdrobnić. Takie rozdrobnione orzechy oczyszczają zęby. Jednak na tym nie koniec. Orzechy uchronią nas przed kamieniem nazębnym, jak również zapobiega żółknięciu. To właściwe rozwiązanie dla kompleksowej ochrony zębów.

Woda utleniona także przynosi doskonałe efekty. Należy zamoczyć w niej patyczek kosmetyczny i co dzień przecierać nim zęby omijając dziąsła, by ich nie podrażnić. Takie działanie wybieli zęby oraz zapobiegnie ponownym przebarwieniom.

Następnym sposobem wybielania zębów jest mieszanka octu oraz wody. Taką płukanką należy płukać całą jamę ustną, a regularne powtarzanie zabiegu pomoże nam usunąć przebarwienia oraz wybielenie zębów.

wybielanie zębów naturalnymi metodami
fot. pixabay.com

Piękny uśmiech – zdrowy powód do dumy

Widać z powyższego, że metod na wybielenie zębów w sposób naturalny, bez bólu, bez nowoczesnych zabiegów stomatologicznych i co również nie bez znaczenia, bez dodatkowych nakładów finansowych, jest mnóstwo. Trzeba tylko wybrać jeden z nich bądź przeprowadzać je naprzemiennie, nie zapominając, aby stosowanie wybranej metody było regularne i dość długie, bo tylko regularne działania mogą przynieść widoczny efekt.

Dla jednych kompleksem może być trądzik, dla innych brzuch po ciąży, czy skóra wrażliwa pełna przebarwień, a jeszcze dla innych zęby, na których widoczny jest nalot po kawie, papierosach itp. Najważniejsze, by znaleźć motywację i zadbać o siebie, bo dbanie o siebie to także dbanie o zdrowie.

Podsumowanie

Należy jednak pamiętać, by dążenie do wyznaczonego przez siebie kanonu piękna odbywało się tylko bezpiecznymi i niezagrażającymi zdrowiu metodami. Np. zamiast solarium można wybrać kosmetyki brązujące. Można także zgłębić sekret urody Koreanek i zwracać większą uwagę na skład stosowanych przez siebie kosmetyków. Niezależnie od tego, czy chodzi o wybielanie zębów czy pielęgnację krótkich czy długich włosów, jeśli chcemy wiedzieć, jak dbać o włosy, ciało, zęby czy ogólnie nasze zdrowie, musimy najpierw zapoznać się z tym, co szkodzi naszemu organizmowi i co mu zagraża, a potem zwyczajnie tego unikać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here