Gdzie kupujemy kosmetyki

Drogerie internetowe muszą bardzo starać się o pozyskiwanie klientek, ponieważ kobiety wolą kupować swoje kosmetyki w perfumeriach oraz drogeriach sieciowych. W takim miejscach możemy testować, wąchać oraz smarować. Kuszą nas również promocje, oferty specjalne, wyprzedaże oraz zbieranie punktów na kartach lojalnościowych. Ceny kosmetyków w sieci są dużo niższe, niestety, ale nie możemy sprawdzić na sobie odcienia lub konsystencji.

Wybierając kosmetyki bierzemy pod uwagę parę kwestii, na pewno decydujące znaczenie ma cena, którą musimy zapłacić za dany produkt, następnie zależy nam na sprawdzonym producencie. Nie kupujemy kosmetyków zbyt tanich, niewiadomego pochodzenia, które wyprodukowane są w Chinach ze składników sztucznych. Najchętniej sięgamy po kosmetyki, które są średniej ceny. Producenci nakładają na kosmetykach bardzo duże marże, z tego powodu wiele sieci handlowych może negocjować korzystniejsze warunki zakupu, dlatego w drogeriach czasami trafiamy na atrakcyjne ceny.

Czasami korzystamy z dwóch modnych firm, które dystrybucje kosmetyków opierają na rozprowadzaniu katalogów. W katalogach mamy bardzo dużo kosmetyków, które sprzedawane są pod marką własną firmy. Ceny są różne, w przypadku zakupu nie mamy możliwości przetestowania danego produktu, ponieważ tak naprawdę kupujemy ze zdjęcia. Jedynie w przypadku perfum mamy możliwość poznanie danego zapachu poprzez pocieranie nasączonej perfumami kartki. Zapach jest jednak mocno orientacyjny i zdarza się, że odbiega od oryginału z flakonika.

Wiele kobiet decyduje się na zakup tuszu do rzęs właśnie z takiego katalogu. Ceny są atrakcyjne, a zdjęciach widzimy kolory tuszu oraz kształt szczoteczki. Podobnie możemy wybrać kredki do oczu, lakiery do paznokci oraz róże. Najlepsza maskara to taka, która nie tylko podkręci nasze spojrzenie, nada mu elegancki wygląd, ale też nie będzie nas uczulać. Tusz do rzęs powinien zaopatrzony być w szczoteczkę, która rozdziela każdy włosek, nie skleja ich, sprawia, że rzęsy są podkręcone, zagęszczone oraz wydłużone. Tusz nakłada się poprzez parokrotne przeciągnięcie szczoteczką rzęs. Nie należy stosować tuszy wyschniętych.

Najwięcej błędów możemy popełnić, jeśli chcemy dobrać podkład do twarzy, fluid, puder lub cień do powiek. Źle dobrany podkład może sprawić, że będziemy wyglądać na zbyt mocno opalone lub nazbyt blado. Z tego właśnie względu pudry i podkłady kupujemy w sklepie, gdzie możemy sprawdzić, jak komponuje się dany odcień z naszą cerą. Specjaliści od makijażu zalecają zabieranie próbek podkładów i testowanie ich na sobie. W dobrym sklepie z kosmetykami powinniśmy otrzymać bezpłatną próbkę, która sprawi, że będziemy mogły nałożyć podkład na twarz i sprawdzić jak się z nim czujemy. Ważne jest to zwłaszcza przy kosmetykach, które są drogie.

Dobrze jest cały dzień ponosić na twarzy kosmetyk i potem ocenić jak się nasza cera zachowywała w ciągu dnia. Czy oddychała, nie świeciła się, czy makijaż był trwały, czy rozmazywał się? Musimy zdawać sobie sprawę, że skóra wygląda inaczej w świetle dziennym, inaczej w sztucznym w sklepie. Nieco odmienna jest rano. Latem jesteśmy opalone, dlatego potrzebujemy delikatnego podkładu o ciemniejszej barwie, zimą stawiamy raczej na kolory jaśniejsze, które nadają naszej cerze zdrowego wyglądu i rozświetlają ją nieco. Panie, które zmagają się z nadmierną produkcją sebum powinny stosować raczej podkłady matujące, unikać powinny podkładów nawilżających lub kryjących. Dla osób z licznymi niedoskonałościami zaleca się pudry kryjące. Panie z cerą idealną nie muszą stosować żadnych pudrów, czasem wystarczy jedynie bardzo dobry krem BB.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułOdchudzanie bez diety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here