jak dbać o siebie
fot. pixabay.com

Pielęgnacja ciała jest współcześnie polem ogromnego zainteresowania. Już od wielu lat pielęgnowanie urody i ciała były istotne, jednak obecnie zmienia się to zdecydowanie i coraz większy nacisk kładziemy na zagadnienie dobrego, nienagannego, a także wzorowego wyglądu, który można osiągnąć właśnie dbając o ciało. Interesuje nas zarówno sekret urody Koreanek, wybielanie zębów, pielęgnacja skóry po solarium, jak i zwyczajne codzienne dbanie o siebie

Jak dbać o siebie?

W jaki sposób zatem dbać o nasze ciało, by wpisywało się w dzisiejsze wymogi? W pierwszej kolejności powinniśmy sobie uświadomić, że dbałość ta przebiega przez etapy i jedynie spełnienie wszystkich z nich może nam zagwarantować rzeczywiście odpowiednie i oczekiwane efekty. Pierwszym etapem jest higiena. Następnym etapem jest dbałość za pomocą kosmetyków dodatkowych, można by to określić, jako drugi poziom higieny i na koniec, trzeci etap, to aktywność fizyczna, rzeźbienie swojego ciała.

1. Higiena

Najważniejszym i podstawowym etapem jest higiena. Pozornie nikomu nie trzeba o tym wspominać, a wystarczy jechać pociągiem lub odbyć podróż autobusem, wystarczy stanąć w kolejce na poczcie i już jest jasne, jak bardzo ważna jest higiena osobista. I tak, nie chodzi tu wyłącznie o niedokładny prysznic. Musimy się myć, to jasne, ale na tym etapie musimy także zwrócić uwagę na to, żeby myć się już właściwymi środkami higienicznymi dostosowanymi do naszej skóry. Trzeba stosować środki higieniczne właściwe dla skóry suchej, mieszanej lub tłustej.

Skóra wrażliwa wymaga największej troski. Jeśli skóra jest wrażliwa i jest ona wrażliwa na podrażnienia to także należy dobrać do niej dobry kosmetyk. Kolejnym krokiem w kierunku zapewnienia sobie odpowiedniej higieny jest także pielęgnacja miejsc intymnych, które należy myć odpowiednimi kosmetykami. Tu również pamiętajmy o pachach. Jeśli podejdziemy do tego systematycznie i z głową, to na pewno uda się nam utrzymać nasze ciało w odpowiedniej higienie cały czas.

2. Pielęgnacja ciała

Przechodzimy, więc do drugiego etapu. Chodzi tutaj o higienę na drugim poziomie. Mowa o pielęgnacji ciała. Chodzi o zapewnienie mu jędrności i odpowiedniego nawilżenia. Ważna jest także ochrona przed słońcem czy mrozem. Skóra po solarium wymaga indywidualnej troski, podobnie np. jak brzuch w ciąży, a właściwie skóra w okolicach brzucha i piersi. Należy stosować różnorodne mleczka do ciała. Ważne jest, żeby umieć dopasować właściwy balsam do naszej skóry i okoliczności. I tak, suchy naskórek powinniśmy smarować balsamem nawilżającym bądź natłuszczającym. Jednak, tu warunek, bardzo istotny warunek. Żadnych nawilżających kosmetyków nie wolno nakładać zimą, gdy na zewnątrz są ujemne temperatury. Skład tych kosmetyków sprawia, iż w kontakcie z mrozem nasza skóra staje się jeszcze bardziej podrażniona. Zamiast sobie dopomóc powodujemy szkody. Zimą, powinniśmy stosować kosmetyki natłuszczające. One stanowią dobre zabezpieczenie, dobrą ochronę przed mrozem.

dbanie o siebie
fot. pixabay.com

Wróćmy jednak do balsamów. Skóra przesuszona potrzebuje innego, mieszana innego, tłusta innego. Musimy je dobrze do siebie dopasować. Każdy preparat ma oczywiście informację na opakowaniu, dla jakiej skóry jest odpowiedni. Dalej, pamiętać także należy, iż różne części naszego ciała potrzebują innych kosmetyków. Do rąk użyjemy odpowiedniego kremu i do stóp użyjemy specjalnego kremu. Oczywiście całe ciało także ma dla siebie kosmetyki. Powinniśmy także pamiętać o kuracjach okazjonalnych. Zastosowanie raz na jakiś czas maseczki czy balsamu ujędrniającego z pewnością poprawi efekt naszych starań. Podobnie jak balsam brązujący lub regenerujący.

Nie powinniśmy również zapominać o włosach. Długie włosy są narażone na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, wypadanie i rozdwajanie spowodowane brakiem odpowiednich witamin. Dlatego też, warto zgłębić temat, jak dbać o włosy (zwłaszcza jeśli są długie lub farbowane).

3. Aktywność fizyczna 

I na koniec przechodzimy do sportu. Sport to rzeźbienie zgrabnej sylwetki, ale nie tylko. To również dotlenianie skóry, dotlenianie całego naszego organizmu. Poprawianie jędrności, gibkości. Dzięki ćwiczeniom nie tylko nasza figura lepiej wygląda, ale całe ciało nabiera znacznie ciekawszego wyglądu. To bardzo ważne. Warto więc wziąć sobie do serca złotą myśl mówiącą, że sport to zdrowie. Dbać o siebie, to także dbać o zdrowie. Warto od czasu do czasu zastosować oczyszczanie organizmu, masaż antycellulitowy, który (nawet jeśli nie mamy cellulitu) doskonale ujędrni i uelastyczni skórę oraz poprawi mikrokrążenie.

Wystarczą te trzy wskazówki i odrobina konsekwencji i regularności, by dostrzec poprawę formy, wyglądu i samopoczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here