mezoterapia bezigłowa
fot. pixabay.com

Czym jest zabieg mezoterapii bezigłowej? W jakim celu się go wykonuje, jak przebiega i kto może z niego skorzystać? A przede wszystkim czy taki zabieg nadaje się na prezent z okazji Dnia Matki (lub każdej innej)? Sprawdźmy!

Mezoteriapia igłowa – co to jest? 

Mezoterapia bezigłowa to skuteczna metoda na zatrzymanie młodości i zmniejszenie oznak starzenia się skóry. Można ją nazwać profilaktyką przeciwzmarszczkową, bowiem redukuje już istniejące zmarszczki, likwiduje bruzdę nosowo-wargową, a także usuwa szpecące przebarwienia i plamy. Mezoterapia bezigłowa to zabieg stanowiący alternatywę dla mezoterapii igłowej, w trakcie której przy pomocy tysięcy mikronakłuć, wprowadzane są substancje aktywne.

Mezoterapia stosowana jest nie tylko na twarzy czy szyi i dekolcie. Temu zabiegowi poddaje się także ręce, brzuch, uda, pośladki. Często stosowana jest w celu zmniejszenia cellulitu, wygładzenia rozstępów i blizny, a także redukcji wiotkości skóry, ujędrnienia i modelowania sylwetki.

Decydując się na bon podarunkowy z zabiegiem mezoterapii np. jako prezent na Dzień Matki czy prezent dla żony warto zdecydować się właśnie ma mezoterapię bezigłową, ponieważ mezoterapia igłowa ze względu na użycie igieł może wzbudzać dyskomfort. Co istotne, mezoterapia bezigłowa również zapewnia doskonałe efekty bez potrzeby nakłuwania skóry. To dość oryginalny prezent, ale można mieć pewność, że wywoła zachwyt, dlatego z powodzeniem mezoterapia bezigłowa może stanowić prezent na święta, prezent na Walentynki, a nawet prezent na rocznicę ślubu, choć w tym przypadku zdecydowanie bardziej sprawdzi się weekend w SPA.

Jak przebiega mezoterapia bezigłowa?

Urządzenie do mezoterapii bezigłowej wprowadza pod skórę substancje aktywne. W trakcie zabiegu substancje aktywne za pomocą wytwarzanego prądu elektrycznego o częstotliwości radiowej (elektroporacji), wprowadzane są pod skórę. Za sprawą tych impulsów elektrycznych przez pewien czas błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne, ponieważ otwierają się znajdujące się w nich kanały hydrofilowe. To właśnie tymi kanałami substancje aktywne docierają w głąb skóry (w konkretne miejsca wybrane przez osobę wykonującą zabieg). Co ważne, mezoterapia nie uszkadza błon komórkowych. Umożliwia tylko dostarczenie substancji tam, gdzie są niezbędne.

prezent na dzień matki
fot. pixabay.com

Mezoterapia dzieli się na cztery fazy: 

  • wprowadzenie pod skórę koktajlu zabiegowego – po przyłożeniu głowicy do skóry dochodzi do elektroporacji, kanaliki błon komórkowych otwierają się, a substancje aktywne powoli wnikają do komórek.
  • substancje wprowadzane są głębiej, a w tkankach wytwarzane jest podciśnienie, które sprawia, że toksyny są wypychane z komórek przez kanaliki, które nie są wykorzystywane do przyswajania składników aktywnych.
  • ciśnienie w komórkach normalizuje się.
  • Kanaliki błon komórkowych są zamykane.

Wskazania do mezoterapii bezigłowej

Przed zabiegiem należy zdjąć wszelkie metalowe ozdoby. Po dokładnej dezynfekcji skóry podłączane są elektrody. Do miejsc poddawanych zabiegowi przykładana jest głowica, która włączana jest dopiero w momencie, gdy styka się ze skórą. W tracie zabiegu odczuwalne jest mrowienie. Początkowo przepływ prądu jest niewielki, jednak kosmetyczna zwiększa przepływ stopniowo.

Niestety nie jest to prezent za 30 zł, a więc nie każdy jest w stanie sobie na niego pozwolić. Koszt mezoterapii bezigłowej szacuje się na 100 zł do 350 zł w zależności od tego, jaka partia ciała jest poddawana zabiegowi. Od tego zależy również czas trwania zabiegu, który może wynosić od 20 min do nawet 80 minut. Pełny efekt można uzyskać po serii 5-10 zabiegów.

Mezoteriapia bezigłowa to niezaprzeczalnie, który chciałaby otrzymać każda kobieta. Wśród polecanych i często wybieranych prezentów znajduje się również depilacja laserowa, voucher na sporty ekstremalne, ciśnieniomierz naramienny, torebka skórzana, włoski obiad w domu, różnego rodzaju gadżety dla kobiet, a także prezenty diy i personalizowane prezenty. Swoją drogą prezent personalizowany, niezależnie od okazji zawsze stanowi doskonały pomysł na prezent

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here