prezent personalizowany
fot. pixabay.com

Kwiaty, czekoladki, biżuteria to najczęstszy pomysł na prezent dla kobiety, zegarek, skarpetki, perfumy to najpopularniejszy prezent dla mężczyzny. Praktyczne prezenty nie zawsze okazują się być trafione. A co, jeśli choć raz zdecydujemy się na wyjątkowy prezent, który przygotujemy samodzielnie? Reakcja obdarowanej osoby na pewno będzie niezapomniana, a łzy wzruszenia są gwarantowane.

Personalizowane prezenty to takie, które zostały wykonane z myślą o konkretnej osobie. Mają bardzo dużą wartość, ponieważ są dowodem naszego zaangażowania, choć tak naprawdę mogą to być prezenty do 30 zł.

Personalizowany prezent – dla kogo?

Tak naprawdę, prezent diy (do-it-yourself czyli taki, który został własnoręcznie wykonany) ucieszy każdego. Nie ma reguły, czy jest to prezent dla taty, prezent dla teściowej, prezent dla wędkarza, czy prezent na parapetówkę. Przemyślany i odpowiednio przygotowany prezent przysporzy wielu emocji i pozostanie niezapomniany na długie lata. Personalizowanym prezentem może być napis z wymyślonym przez nas nadrukiem (zdjęciem lub napisem), różnego rodzaju przedmioty z grawerem itp. Z kolei prezenty diy swetry, szaliki, czapki, stroik np. jako doskonały prezent na święta czy fotoksiążka jako prezent na Dzień Matki czy prezent na rocznicę ślubu. Dobrym pomysłem, niezależnie od okazji jest również album, ale nie zwyczajny tylko wyjątkowy, personalizowany album. Jak taki przygotować?

Pomysł na oryginalny album

Jedyną wadą takiego albumu jest czas, jaki musimy poświęcić na jego przygotować. Choć tak naprawdę to nie jest wada, bo na pewno sprawi to każdemu niesamowitą frajdę. Należy jednak pamiętać, by album zacząć przygotowywać nie później niż miesiąc przed okazją, z której ma zostać podarowany.

Jeśli album ma stanowić prezent dla rodziców, powinniśmy skontaktować się z ich bliskimi przyjaciółmi, poprosić o przesłanie jakichś wspólnych zdjęć i napisanie kilku zdań od siebie zawierających zapisane w pamięci jakieś wyjątkowe wydarzenia, zabawne sytuacje lub okoliczności poznania. Wart, by dopisali również życzenia od siebie. Należy pamiętać, by poprosić o dyskrecje, tak by informacja o niespodziance nie dotarła zbyt szybko do osób, które mają otrzymać prezent. W dobie internetu komunikacja ze znajomymi i przesyłanie zdjęć jest niemalże banalna, zatem przygotowanie takiego prezentu nie stanowi większego problemu.

album
fot. pixabay.com

Jedynym kosztem, jaki musimy ponieść to stylowy album (koniecznie ze zdjęciami do wklejania) oraz wywołanie lub wydrukowanie wszystkich zdjęć. Na jednej stronie wyklejamy zdjęcie np. z najbliższą przyjaciółką, a obok wydrukowaną wypowiedź tej osoby, wspomnienie lub opisaną przygodę. Dodatkowo kartkę z wypowiedzią można opalić dookoła, by dodać niepowtarzalnego klimatu.

Oryginalny prezent na każdą okazję

Tak przygotowany album świetnie sprawdzi się jako prezent dla żony i prezent dla męża. Jeśli ma to być prezent na Walentynki zamiast zdjęć od znajomych warto przygotować wspólne zdjęcia i opisy najpiękniejszych wspólnie spędzonych chwil. Albumy w tak przygotowanej formie to idealne prezenty dla par zarówno na Walentynki, jak i pomysł na rocznicę.

Oryginalne prezenty, zwłaszcza kiedy są personalizowane zawsze wywołują wiele emocji. Może nie są tak praktyczne jak gadżety dla faceta czy gadżety dla kobiet, ale to emocje zapamiętujemy najdłużej, a nie rzeczy materialne. Dlatego warto zdecydować się na prezent, który będzie odzwierciedleniem naszego uczucia, a zarazem pokaże jak ważną osobą jest obdarowana osoba, nie tylko dla nas, ale dla innych członków rodziny, przyjaciół i znajomych. Warto od czasu do czasu przypomnieć sobie, że otaczamy się osobami, które nas doceniają, kochają i potrzebują. Taka przypominajka w postaci albumu świetnie sprawdzi się w gorsze dni, kiedy nadejdą chwile zwątpienia i uczucie samotności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here