prezent na parapetówkę
fot. pixabay.com

Często zdarza się tak, że chcemy kupić komuś oryginalny prezent, ale nie mamy pewności, co tak naprawdę mogłoby się tej osobie spodobać. Nie o każdym możemy powiedzieć, że znamy go na tyle doskonale, że pomysły na prezent przychodzą do nas jak za pstryknięciem palcami. O ile mniej więcej domyślamy się, jak powinien wyglądać prezent dla męża lub prezent dla żony, tak na przykład prezent dla teściowej może stanowić już niemały problem. Dlatego też, w takich sytuacjach z pomocą przychodzą marki, które w swojej ofercie posiadają bon podarunkowy. Czy warto zdecydować się na taki bon i dlaczego to wyjątkowy prezent godny polecenia?

Bony podarunkowe – co to jest?

Bony podarunkowe, vouchery, karty podarunkowe to najprościej tłumacząc karta kredytowa, której wartość jest równa kwocie, zapłaconej przez nabywcę. Karta nie jest dokumentem, nie jest imienna i nie zobowiązuje do niczego. Zawiera tylko określoną kwotę, którą w określonym czasie (zazwyczaj rok od dokonania zakupu) można wydać w danym sklepie. Z reguły ma elegancki, estetyczny wygląd, ponieważ ma kojarzyć się z prezentem i taki właśnie mieć charakter.

Niemalże wszystkie sklepy sieciowe niezależnie od branży oferują karty podarunkowe, o które można pytać przy kasie.

Bon podarunkowy doskonale nadaje się np. na prezent na parapetówkę, ponieważ zazwyczaj uczestnicząc w takiej imprezie widzimy dom po raz pierwszy. Ciężko więc kupić trafiony prezent nie wiedząc, jaki jest wystrój pomieszczeń, w jakim stylu dekoracje i czego tak naprawdę brakuje nowym lokatorom. Z kolei zmiana mieszkania kojarzy się ze sporymi wydatkami, a bon podarunkowy może stanowić idealny prezent, który zostanie wykorzystany według własnego uznania przez osoby, które go otrzymały.

Bony podarunkowe świetnie sprawdzają się również jako prezent na święta, prezent na rocznicę ślubu czy prezent na Walentynki. Ze względu na to, że bon podarunkowy często można nabyć nie do jednego konkretnego sklepu, a na przykład do całej galerii handlowej. W związku z tym taki on może stanowić doskonały prezenty na Dzień Matki, prezent dla taty, prezent dla rodziców, prezent dla mężczyzny, jak również prezent dla wędkarza, o ile w galerii znajduje się sklep wędkarski. W całej galerii na pewno znajdą się ciekawe gadżety dla kobiet i gadżety dla faceta, które przyciągną uwagę nawet najbardziej wymagających osób.

Bony podarunkowe to zazwyczaj nie są prezenty do 30 zł, dlatego warto zadbać, by na karcie było minimum 100zł, a jeśli miałoby to nadwyrężyć budżet, warto zakupić bon o wyższej wartości na spółkę z innymi osobami.

bon podarunkowy
fot. pixabay.com

Bon podarunkowy – dlaczego to idealny prezent?

  • pieniądze nie zawsze są pozytywnie odbierane, kiedy są dawane w formie prezentu. Mogą świadczyć o tym, że ktoś poszedł na łatwiznę i nie chciało mu poświęcać czasu na wybór i zakup podarunku.
  • ma zawsze elegancji wygląd i jest ładnie zapakowany, co dodaje walorów estetycznych i sprawia, że prezentuje się adekwatnie do okoliczności.
  • jest zawoalowanym prezentem pieniężnym, ale nie będzie stanowił faux pas, w przypadku osób, które mają uprzedzenia odnośnie takiej formy obdarowywania.
  • pozwala uniknąć sytuacji, w której prezent jest nietrafiony, nieprzydatny, nie podoba się lub jest w złym odcieniu, rozmiarze itd.
  • wzbudza pozytywne skojarzenia, ponieważ obdarowana osoba może udać się na beztroskie zakupy i kupić na które w normalnych okolicznościach byłoby jej szkoda pieniędzy i zasłaniałaby się ważniejszymi wydatkami.
  • są ogólnodostępne, niemalże każda sieciówka w każdej branży dysponuje bonami podarunkowymi i mają zazwyczaj roczny termin ważności. Śmiało więc mogą być wykorzystane w najdogodniejszym momencie.
  • personalizowane prezenty i prezenty diy mają ogromną wartość zwłaszcza sentymentalną dla obdarowywanych osób, ale bon podarunkowy stanowi praktyczny i uniwersalny upominek, z którego również warto czasami korzystać.

Bon podarunkowy to doskonały prezent dla osoby, o której niewiele wiemy. Może sprawdzić się idealnie jako prezent dla szefa, przełożonego, nauczycielki w klasie dziecka itp. Dodatkowo im więcej osób dorzuci się do takiego prezentu tym kwota bonu będzie wyższa, a tym samym prezent będzie dawał możliwość dokonania okazalszych i jeszcze bardziej satysfakcjonujących zakupów. Choć nie jest to prezent personalizowany, warto uwzględnić go na swojej liście rezerwowych prezentów w przypadku sytuacji podbramkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here