prezent na rocznicę ślubu
fot. pixabay.com

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Mówi się, że po ślubie wiele się zmienia. Przychodzi szara rzeczywistość, codzienność i rutyna. Cóż, niektórych problemów zwyczajnie nie da się w życiu uniknąć, natomiast sekretem udanego związku jest nie dopuścić, by pojawiające się problemy niszczyły relację dwojga ludzi i oddalały się ich od siebie.

Metodą na udany związek trwający latami jest nadawanie zwyczajnym, codziennym chwilom wyjątkowości, np. wspólnym posiłkom, wspólnemu relaksowi itp. Warto również pamiętać o dawaniu sobie prezentów i tu należy pamiętać, że wyjątkowy prezent wcale nie musi być drogi, bo liczą się te najdrobniejsze gesty, dlatego zdecydowanie większą wartość mają prezenty diy niż te kupione w sklepie jubilerskim.

Prezent na rocznicę ślubu

– wspólny weekend w SPA. Prezent na rocznicę ślubu powinien zbliżyć, przypomnieć najważniejsze wspólne chwile i sprawić, że para znajdzie czas dla siebie i odpowiednio go wykorzysta. Weekend w SPA to doskonała forma relaksu połączonego ze wspólnym czasem na randkę, kolację przy świecach i spacer późną nocą. Na pewno bez problemu znajdzie się ktoś, kto na czas zaopiekuje się dziećmi czy zwierzętami domowymi. Weekend w SPA to także świetny pomysł na prezent dla rodziców czy prezent na walentynki.

personalizowane prezenty. Najlepszym pomysłem na prezent personalizowany z okazji rocznicy ślubu jest wykonanie albumu, kroniki, filmu lub pokazu slajdów ze wszystkich wspólnie spędzonych lat. Prezentowi można nadać charakter melancholijny, pełen wzruszeń lub żartobliwy w formie komiksu lub z zabawnymi komentarzami i opisami. Tak przygotowane dzieło świetnie sprawdzi się jako prezent dla męża, jak i prezent dla żony.

gadżety dla kobiet / gadżety dla faceta – tu należy wykazać się doskonałą znajomością pasji i upodobań drugiej połówki, choć tak naprawdę w trwającym kilka lat małżeństwie nie powinno to stanowić problemu. Jeśli mąż lubi wędkować, warto zastanowić się jaki mógłby być najlepszy prezent dla wędkarza (co również sprawdzi się w przypadku prezentu dla taty). Jeśli kobieta uwielbia gotować, świetnym prezentem może być np. zestaw do sushi (co może się sprawdzić również jako prezent na parapetówkę, prezent dla teściowej lub prezent na Dzień Matki).

– wspólna forma spędzania czasu. Poza wspomnianym już weekendzie w SPA, doskonały pomysł na rocznicę może stanowić skok ze spadochronem, skok na bungee lub inna forma sportu ekstremalnego. To również doskonały prezent dla mężczyzny z okazji urodzin, imienin, awansu lub zwyczajnie prezent dla taty z okazji Dnia Ojca.

rocznica ślubu
fot. pixabay,com

Tak naprawdę nie liczy się sam prezent, bo czasami prezent do 30 zł ma większą wartość dla nas i pozostaje dłużej w pamięci niż droga biżuteria czy inne pełne przepychu a pozbawione unikalności prezenty. Pomysły na prezent powinny wypływać nie z grubości portfela a szczerości uczuć i umiejętności odgadnięcia, co sprawi radość drugiej połówce. Czasami nawet włoski obiad w domu jest okazją do nadania wyjątkowości wieczorowi, zwłaszcza jeśli od jakiegoś czasu jedno z małżonków powtarzało, że miałoby ochotę na domową pizzę. Umiejętność słuchania jest największym i najważniejszym darem w związku.

Oryginalny prezent to taki, który został stworzony z myślą o tej jednej wybranej osobie, dla której jest przeznaczony. To taki, który przywołuje wspomnienia, świadczy o tym, jak doceniamy chwile spędzone z tą osobą i jak ważna jest dla nas w naszym życiu. To taki prezent, który wywoła radość, uśmiech, wzruszenie i będzie świadczył o tym, że potrafimy słuchać i odczytywać potrzeby drugiej osoby. To największy dar, tak często zapominany przez współczesne pary, przez co oddalają się od siebie, a związki rozpadają się po zaledwie kilku latach trwania.

Umiejętność słuchania i znalezienia czasu na wspólne pasje i rozmowy to najlepsze prezenty dla par. Pamiętajmy jednak, by nie były to tylko prezenty na święta, a bez okazji i przez cały rok. To sprawi, że każda kolejna rocznica ślubu będzie dowodziła, że z roku miłość staje się coraz silniejsza, a nie słabsza i tego wam życzymy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here