pomysł na rocznicę
fot. pixabay.com

Rocznica związku to święto, które celebruje się wspólnie, dlatego też prezent na rocznicę ślubu powinien być przeznaczony dla dwojga, wypełnić ich wspólny czas i przypomnieć o głębokim uczuciu, jakie ich połączyło. Żyjąc w ciągłym biegu i stresie wśród problemów, obowiązków i szarej codzienności zapominamy o pielęgnowaniu tego, co najważniejsze. Dlatego też każdą nadarzającą się okazję warto wykorzystać na wspólne spędzanie czasu i umacnianie relacji.

Weekend w SPA to doskonały prezent dla par niezależnie od wieku i okazji, bez względu na to, czy jest to prezent na Walentynki, prezent dla rodziców czy prezent na święta. Nie sposób odmówić sobie przyjemności skorzystania z szerokiej oferty i różnorodności hoteli oferujących weekend SPA. To wyjątkowy prezent, który kobieta, jak i mężczyzna. Choć nie jest to prezent do 30 zł, to raz na jakiś czas warto pomyśleć o korzyściach wynikających z takiego weekendu, zwłaszcza, że oferta i wachlarz cenowy są naprawdę bardzo zróżnicowane i dostostosowane na każdą kieszeń. Dlaczego jeszcze warto wybrać oryginalny prezent w formie weekendu w SPA?

Pomysł na rocznicę – dlaczego weekend w SPA?

– czas tylko dla siebie – nie ma nic cenniejszego od czasu i uwagi, które możemy poświęcić drugiej osobie. Z dala od codzienności, problemów, ciągłego pośpiechu, w miejscu, gdzie czas stoi w miejscu, łatwo zadbać o odświeżenie więzi, którą przyprószyła codzienność.

– pakiet zabiegów – pobyt w SPA wiąże się nie tylko z błogim lenistwem, ale również wieloma zabiegami pielęgnacyjnymi i zdrowotnymi. To doskonała okazja, by zadbać o swoje ciało, odżywić je, ujędrnić oraz zastosować zabiegi odmładzające. Natłok codziennych obowiązków nie zawsze pozwala nam na właściwe zadbanie o swoje ciało, tak jakbyśmy tego chcieli. W SPA pod okiem specjalistów będziemy mogli skorzystać z masaży, peelingów, saun, jacuzzi itp.

– tylko we dwoje – kiedy w związku pojawia się dziecko, rola rodzica staje się priorytetem zarówno dla mamy jak i taty. Odtąd już niemalże każdą wolną chwilę poza pracą spędza się z dzieckiem, w tym wieczory, wyjścia do restauracji czy urlopy. To naturalne. Jednak od czasu do czasu można sobie pozwolić na odrobinę zdrowego egoizmu i pomyśleć o związku, który jest przecież fundamentem rodziny. Nie powinno się czuć wyrzutów sumienie, raz na jakiś czas oddając dziecko pod opiekę babci (weekend z wnukami to świetny prezent dla teściowej lub mamy), cioci, czy kogoś z najbliższego otoczenia. Jest to niezwykle ważne w pielęgnacji relacji w związku.

– czas wytchnienia. Miejsca oferujące weekendy w SPA dbają o to, by na każdym kroku otaczała nas aura wyciszenia, spokoju, wytchnienia i relaksu. Odprężenie towarzyszy nam od chwili przekroczenia progu hotelu, na długo jeszcze po jego opuszczeniu. Takie warunki pozwalają odpoczywać wszystkim naszym zmysłom, o które właściciele SPA dbają na każdym kroku (muzyka, zapach, aranżacja wnętrz).

weekend w spa
fot. pixabay.com

Na co zwrócić uwagę wybierając weekend w SPA?

  • kierunek wyjazdu

Warto zastanowić się, jaka aura będzie najbardziej wam odpowiadała. Weekend nie będzie składał się z samych zabiegów i wylegiwania w łóżku (chyba, że tak właśnie planujecie go spędzić). Warto więc wybrać kierunek, który będzie dodatkową atrakcją podczas spacerów. Morze? Mazury? Góry?

  • oferta zabiegów

Warto dokładnie przejrzeć ofertę zabiegów i wybrać tę, która zawiera najbardziej przydatne dla was zabiegi. Tak spersonalizowany prezent powinien spełniać oczekiwania was obojga, w końcu obydwoje jedziecie tam wypocząć. Warto również dopytać, czy ustalone w pakietach zabiegi podlegają wymianie, jeśli z jakiegoś chcielibyście zrezygnować na rzecz innego. Z reguły nie powinno stanowić to problemu, jednak by uniknąć niedomówień warto poruszyć tę kwestię.

  • termin wyjazdu

To dość istotna kwestia zwłaszcza w przypadku osób, które lubią spędzać czas wyobcowane z dala od zgiełku i ludzi. Wybierając SPA położone w zagłębiu turystycznym należy liczyć się z tym, że nawet oddalona od miasta lokalizacja, położona w środku lasu może być wypełniona po brzegi turystami lub innymi osobami korzystającymi z usług tego obiektu. Może warto przeczekać okres urlopowy?

Każdemu z nas należy się chwila wytchnienia, choć istnieją gadżety dla kobiet i gadżety dla mężczyzn, starają się stworzyć domowe SPA i zapewnić choć odrobinę relaksu, tak na pewno nie zastąpią prawdziwego wyjazdu. Weekend w SPA może stanowić doskonały prezent dla żony, a zarazem prezent dla męża, bowiem taki prezent dla mężczyzny również jest trafiony, bo panowie również uwielbiają relaks, zwłaszcza w towarzystwie ukochanej kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here