prezent dla mężczyzny
fot. pixabay.com

Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę na zrobienie czegoś szalonego. Potrzeba poczucia adrenaliny jest zupełnie naturalna. Dlatego tak popularne są sporty ekstremalne. To doskonały prezent dla mężczyzny jako forma odskoczni od codziennego oczekiwania od niego oparcia i kierowania się rozsądkiem i zapewniania poczucia bezpieczeństwa. Sport ekstremalny to idealny pomysł, warto jednak zadbać, by był to personalizowany prezent zgodnie z upodobaniami, możliwościami i stanem zdrowia osoby, która miałaby go otrzymać. 

Prezent dla mężczyzny – 5 sportów ekstremalnych

– skok ze spadochronem – niepowtarzalne doświadczenie dla osób o mocnych nerwach. Skok odbywa się z wysokości 3000-4000 metrów w tandemie z instruktorem po 15-minutowym locie awionetką i po krótkim szkoleniu. To doskonały prezent dla męża czy chłopaka. Wśród przeciwwskazań do skoku są: nadciśnienie, niewydolność układu krążenia, choroby serca, kontuzje kręgosłupa lub barków, epilepsja, stan pooperacyjny czy ciąża. Koszt skoku ze spadochronem waha się w granicach 500zł i odbywa się w wielu lokalizacjach w całej Polsce.

– jazda OFF-ROAD – to wyjątkowy prezent dla każdego mężczyzny, który kocha motoryzację i jest fanem silnych wrażeń. Atrakcja dotyczy jazdy za kierownicą pojazdu przystosowanego do warunków terenowych. Kierowcę czeka wiele przeszkód, wzniesień i piaszczystych odcinków trasy, rzek i kolein. Po krótkim szkoleniu dotyczącego prowadzenia pojazdu i zasad bezpieczeństwa można ruszyć w niezwykłą podróż pod okiem instruktora, który zajmuje miejsce pasażera. Samochody terenowe z napędem 4×4 i wysokim zawieszeniem udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Jazda off-roadowa możliwa jest w kilkudziesięciu lokalizacjach w całej Polsce. Cena takiego prezentu waha się w granicach 150-200zł.

– skok na bungee – to oryginalny prezent, który może się doskonale sprawdzić jako prezent na święta, prezent na rocznicę ślubu czy prezent na Walentynki. To prezent dla mężczyzny, który nie boi się wyzwań. Niestety nie jest to prezent dla osób z problemami układu krążenia, chorobami serca, z epilepsją, dla kobiet ciężarnych czy osób ze schorzeniami kręgosłupa lub po ciężkich urazach kończyn dolnych, miednicy czy kręgosłupa. Skoki odbywają się w wielu lokalizacjach w całej Polsce. Koszt jednego skoku oscyluje w granicach 150-200 zł.

– flyboard (lot ponad wodą) – to doskonały pomysł na prezent dla pasjonatów sportów wodnych. Lekcja na tak zwanych odrzutowych butach odbywa się w wielu lokalizacjach w całej Polsce i z reguły trwa w granicach 30-50 minut. Specjalne buty napędzane są wodą z turbin skutera wodnego. Wysokie ciśnienie powoduje, że człowiek unosi się na wysokość 10 m ponad taflę wody. Koszt takiej przygody waha się w granicach 150-200 zł.

– lot w tunelu aerodynamicznym – wytworzony w tunelu wiatr o prędkości 200km/h utrzymuje ciężar dorosłego człowieka. O utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas lotu informuje instruktor. To nie lada zabawa dla kolekcjonerów silnych wrażeń. Lot trwa 3 minuty i dostarcza odpowiedniej dawki adrenaliny i zmusza wszystkie partie mięśni do silnego wysiłku. Loty w tunelach aerodynamicznych odbywają się w kilku lokalizacjach w Polsce a ich cena waha się w granicach 200 zł.

sporty ekstremalne
fot. pixabay.com

Kiedy pomysły na prezent już dawno się skończyły, a okazja wymaga od nas podarowania czegoś wyjątkowego, wówczas voucher na sport ekstremalny jest idealnym rozwiązaniem. Choć nie są to prezenty do 30 zł, a ich koszt niekiedy nawet dziesięciokrotnie przekracza tę sumę, warto pomyśleć, czy nie będzie to lepsza forma prezentu niż na przykład jakieś gadżety dla faceta, które szybko pójdą w kąt.

Warto wspomnieć, że nie tylko mężczyźni są pasjonatami sportów ekstremalnych. Wśród uczestników wyżej wymienionych wrażeń często pojawiają się również kobiety, które bardziej ucieszy zastrzyk adrenaliny niż np. gadżety dla kobiet, kosmetyki czy włoski obiad. Może to nie jest doskonały prezent dla teściowej czy prezent na Dzień Matki (ze względu na przeciwwskazania), ale jako prezent dla żony, dziewczyny czy przyjaciółki sprawdzi się już doskonale.

Jeśli chcesz znaleźć doskonały pomysł na rocznicę to sporty ekstremalne świetnie sprawdzą się również jako prezent dla par, który dostarczy niezapomnianych wrażeń i pozwoli obojgu przeżyć niezapomniane i niepowtarzalne emocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here