fot. pixabay.com

W ciągu roku jest co najmniej kilka okazji, by sprawić wyjątkowym osobom wyjątkowy prezent. Może to być prezent na święta, prezent na Dzień Matki, prezent na rocznicę ślubu, prezent na parapetówkę czy też prezent na Walentynki. Niestety, nawet jeśli doskonale znamy osobę, którą chcemy obdarować w końcu przecież kończą nam się pomysły na idealny i jednocześnie oryginalny prezent. Podobny dylemat mamy, kiedy musimy kupić prezent osobie, o której tak naprawdę niewiele wiemy. Co w takich sytuacjach? Czym więc sugerować się wybierając prezent?

Czym się sugerować wybierając prezent?

– cena – ona właściwie decyduje o wszystkim. Bardzo ułatwia sprawę ustalenie między osobami obdarowującymi się maksymalnej kwoty prezentu, np. w przypadku wymiany prezentami ze współpracownikami w firmie lub członkami rodziny. Jeśli kwota nie została wcześniej ustalona warto pomyśleć, czy nie zaproponować zbiórki ustalonej kwoty np. z pozostałym rodzeństwem, jeśli chcemy kupić prezent dla rodziców.

– zainteresowania – osobom z pasją zawsze najłatwiej wybrać prezent. Jeśli osoba, której mamy kupić prezent uwielbia czytać książki, wiadomo, że najlepiej kupić powieść jej ulubionego pisarza (jeśli jeszcze jej nie ma), jeśli lubi wędkować, warto wybrać prezent dla wędkarza.

– rodzaj prezentu – opierając się o rodzaj relacji, jaka łączy nas z osobą, którą chcemy obdarować, należy zastanowić się, czy prezent ma mieć charakter praktyczny czy humorystyczny. Można oczywiście również połączyć jedno z drugim i zdecydować się na prezent personalizowany w formie np. kubka lub koszulki ze śmiesznym napisem. Należy jednak mieć pewność, że tekst zawarty na prezencie w żaden sposób nie urazi osoby, która go otrzyma.

– prezent uniwersalny – zawsze trafionym i wywołującym radość prezentem jest bon podarunkowy do zrealizowania w wybranej sieci sklepów lub całej galerii handlowej. Bony podarunkowe mają elegancki i estetyczny wygląd świadczący o tym, że jest to prezent, dodatkowo to my ustalamy na jaką kwotę ma być, choć z reguły nie jest to kwota poniżej 100 zł (w tym przypadku prezent do 30 zł się nie sprawdzi). W galerii handlowej na pewno każdy, kto otrzyma taki bon bez trudu znajdzie gadżety dla kobiet lub gadżety dla faceta, które według własnego uznania i gustu potraktuje jako swój wymarzony prezent.

jaki prezent
fot. pizabay.com

A może coś od siebie?

Personalizowane prezenty i prezenty diy stały się niezwykle modne. Doskonale sprawdzą się zarówno jako prezent dla żony, prezent dla męża, prezent dla teściowej czy prezent dla taty. Są unikalne i wyjątkowe, bo stworzone z myślą o konkretnej osobie. Wymagają indywidualnego podejścia i poświęcenia przygotowaniu odrobiny swojego czasu, dzięki czemu często wywołują nieudawane emocje, wzruszenie i radość, a także na długo pozostają w pamięci.

Doskonałym personalizowanym prezentem może być album ze zdjęciami, film z życzeniami od najbliższych znajomych, fotoksiążka. Prezentem diy (do-it-yourself) czyli takim, który został samodzielnie wykonany może być lalka zrobiona na szydełku, sweter, czapka, stroik świąteczny i wszystko, co zostało wykonane własnoręcznie. W tym przypadku większą wartość ma unikalność prezentu i fakt, że został samodzielnie wykonany niż jego praktyczność, dlatego z powodzeniem sprawdzi się tu nawet ozdoba, która stanie na kominku czy komodzie.

W przypadku osób będących w związku, doskonałym prezentem dla par a zarazem pomysłem na rocznicę jest na przykład weekend w SPA. To doskonała forma spędzenia wspólnie czasu, relaksu, odpoczynku i poświecenia sobie uwagi. Taki prezent można, a nawet należy robić sobie przynajmniej dwa razy w roku, by pielęgnować związek oraz oderwać się od codziennych obowiązków i problemów.

Zazwyczaj sięgamy po powszechne, by nie powiedzieć oklepane prezenty, obawiając się, że jakakolwiek innowacja może okazać się nietrafiona. Okazuje się jednak, że oryginalne i niecodzienne prezenty są zdecydowanie lepiej odebrane niż kolejny sweter, skarpetki czy czekoladki. Czasami warto więc pozwolić sobie na odrobinę innowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here