depilacja laserowa
fot. pixabay.com

Być może skończyły nam się już pomysły na prezent, być może nie wiemy, jakie gadżety dla kobiet mogłyby sprawić przyjemność osobie, którą chcemy obdarować. A może osoba, której chcemy sprawić wyjątkowy prezent zmaga się z kłopotliwym nadmiernym owłosieniem? Możemy mieć wątpliwości czy depilacja laserowa to odpowiedni prezent dla żony, siostry, przyjaciółki, Czy osoba, która otrzyma taki prezent nie poczuje się urażona? By rozwiać wątpliwości, warto najpierw dowiedzieć się czym jest sama depilacja laserowa, jakie są jej wady i zalety i kto może z niej skorzystać. 

Depilacja laserowa – co to jest?

Depilacja laserowa to eliminacja niepożądanego owłosienia przy zastosowaniu wiązki lasera wnikającego w głąb skóry. Barwnik w mieszkach włosów zwany melaniną pochłania energię, którą wytwarza laser i niszczy cebulki włosów, razem z ich korzeniami. Wywarzana energia nie stanowi żadnego zagrożenia dla człowieka. Uzyskanie optymalnego efektu wymaga dobrania pod okiem specjalisty należytej mocy oraz czasu trwania impulsu. Te działania odbywają się indywidualnie i są uzależnione od rodzaju skóry i włosów. Im ciemniejsze włosy, a jaśniejsza karnacja, tym zabiegi przyniosą większą skuteczność.

Depilacja laserowa – wady i zalety

  • depilację cechuje bardzo duża skuteczność oraz trwałość. Niepodważalnie jest najlepszą metodą usuwania nadmiernego owłosienia. Najlepszą i pozwalającą zaoszczędzić dużo czasu, bowiem po wykonaniu cyklu zabiegów, wystarczy wykonywać zabieg utrwalający raz do roku.
  • depilacja dodaje pewności siebie i zdecydowanie większej swobody. Regularne stosowanie zabiegów depilacji sprawi, że osoba korzystająca z nich nie poczuje się niekomfortowo np. W przypadku spontanicznego wyjścia do sauny czy do sklepu, w celu zakupienia nowej krótkiej sukienki. Weekend w SPA również przestanie być problemem.
  • próg bólu jest kwestią bardzo indywidualną. Niektórzy mogą uznać, że depilacja laserowa jest bezbolesna, inni z kolei, że bolesna. Poza indywidualnymi preferencjami, a właściwie odpornością na ból, duże znaczenie ma także miejsce, z którego usuwane jest nadmierne owłosienie. Miejscami najbardziej wrażliwymi na ból są okolice bikini i pachy. Z kolei mówi się, że depilacja górnej wargi powoduje zdecydowanie mniejszy dyskomfort. Przy okazji, depilacja laserowa wąsików to doskonały prezent dla teściowej, babci lub prezent na Dzień Matki. Z pewnością taki prezent poprawi samopoczucie, pozwoli poczuć się na nową piękną i doda pewności siebie.
  • skorzystanie z depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim skóra w ciągu ostatniego miesiąca przed zabiegiem nie powinna być narażana na promienie słoneczne i solarium. Dlatego też to doskonały prezent na święta lub prezent na Walentynki, ponieważ brak słońca sprzyja skorzystaniu z zabiegów. Przed zabiegiem nie należy także stosować kremów do depilacji, maści z witaminą A i C, retinolu (mowa o miejscach, które będą depilowane). Depilacja laserowa nie jest możliwa w przypadku ciąży, łuszczycy, padaczki, bielactwa, a także stosowania leków światło uczulających.
prezent dla żony
fot. pixabay.com

Czy to odpowiedni prezent dla żony?

No cóż, lepszym prezentem dla żony od depilacji laserowej może być tylko bon podarunkowy do ulubionego sklepu lub prezent diy, czyli taki który został własnoręcznie wykonany. Depilacja laserowa to niezaprzeczalnie oryginalny prezent, jednak każda kobieta, zwłaszcza ta, która przykłada szczególną uwagę do swojego wyglądu, na pewno ucieszy się z niego, choć tak naprawdę to również prezent dla męża, który na pewno dostrzeże i doceni efekty zabiegów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by również mężczyźni korzystali z zabiegów depilacji laserowej, nie jest to chyba najlepszy pomysł na prezent dla mężczyzny, choć należy to pozostawić własnej ocenie.

Wadą depilacji laserowej jest stosunkowo wysoka cena, która choć jest adekwatna do uzyskanych efektów, to niestety nie będzie stanowić prezentu do 30 zł.

Voucher na depilację laserowa sprawdzi się jako prezent na rocznicę ślubu, choć nie należy zapominać, że to prezent personalizowany może wywołać największą radość u osoby, którą chcemy obdarować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here