modne ubranka dla dziecka
fot. pixabay.com

Już od pierwszego dnia, kiedy dowiadujemy się, że zostaniemy rodzicami zaczynamy snuć plany o wspólnej przyszłości z malcem. Wyobrażamy sobie, jak będzie wyglądał pokój dla niemowlaka, koniecznie z dużym wygodnym fotelem, który będzie ułatwiał nam karmienie piersią. Zastanawiamy się, czy będzie miało kolki i czy będziemy wiedziały, jak odpieluchować dziecko? Obawy przemieszane z euforią to całkowicie naturalne uczucia. Szybko zaczyna nas interesować moda ciążowa, a zaraz potem modne ubranka dla dziecka. Zanim jednak damy się porwać zakupowemu szałowi, warto dowiedzieć się, jak kupować ubrania dla dziecka.

Nie da się zaprzeczyć, że kupowanie ubrań dla dzieci sprawia nam jeszcze większą frajdę, nich kupowanie ich sobie. Dajemy się porwać szaleństwu zapominając o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim, dziecko bardzo szybko wyrasta z ubrań. Posiadanie dziesięciu bluzek sprawi, że zanim rękawy staną się za krótkie, dziecko zdąży je założyć dosłownie 2-3 razy. Nie stanowi to problemu, jeśli dziecko posiada rodzeństwo, jeśli jednak nie, mania zakupowa jest mocno przesadzona i niepotrzebna. Do tego nadmiar ubrań niepotrzebnie zabiera miejsce w szafach, nawet jeśli pokój dziecka jest duży i swobodnie mieści pojemną szafę, nie ma potrzeby zapełniać jej ubraniami, które nie zdążą być odpowiednio wykorzystane.

Na co zwrócić uwagę kupując ubrania dla dzieci?

  • Rozmiar. Kupowanie ubrań późną wiosną w rozmiarze “na już” sprawi, że przez lato przeleżą one nieużywane w szafie, a jesienią prawdopodobnie będą już za małe. Zawsze lepiej kupić ubranie o rozmiar za duże i pozwolić mu rosnąć razem z dzieckiem, niż wydać pieniądze na ciuch, który zostanie założony dwa razy.
  • Skład. Czytanie etykiet i składu nie dotyczy wyłącznie produktów spożywczych. Powinniśmy to robić, również wtedy, kiedy decydujemy się na zakup ubranek. Choroby skóry u dziecka również mogą być powodowane przez barwniki używane do farbowania tkanin, dodatki syntetyczne czy niklowane guziki. Kupując ubrania dla dzieci powinniśmy wybierać naturalne tkaniny, co jest bardzo ważne zwłaszcza latem. Ponieważ zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Odzież, która nie zapewnia właściwego oddychania skórze powoduje, że na ciele dziecka pojawiają się potówki.
odzież dziecięca
fot. pixabay.com
  • Wygoda. Ubranie ma być nie tylko ładne, ale też wygodne. Aktywne dziecko musi czuć swobodę ruchów. Nie lubi, kiedy coś ogranicza jego ruchy. Dziecko może odczuwać dyskomfort w źle skrojonych ubraniach lub takich, które posiadają zbyt wiele zbędnych dodatków. Wygodne ubrania dzieci chętniej ponownie zakładają, obędzie się zatem bez zbędnych przepychanek słownych, które zazwyczaj kończy płacz dziecka, że nie chce czegoś założyć.
  • Jakość. Młode mamy chcą, by ich dzieci były stylowe i oczarowywały swoim wyglądem. Jednak dla dzieci spędzających mnóstwo czasu na tarzaniu się po podłodze, turlaniu i wdrapywaniu to nie znana marka ma znaczenie tylko wytrwałość odzieży. Dlatego też lepiej kilka razy zastanowić się, czy warto przepłacać za ubranie znanej marki, tylko dlatego, że jest znana i czy nie lepiej sięgnąć po tańszy, ale dobry jakościowo produkt, którego nawet jeśli się przedziurawi lub uszkodzi nie będzie szkoda wyrzucić.

Jeśli chodzi o odzież do przedszkola, to zapewne przedszkolanka w tracie spotkania poruszy kwestię wygodnej odzieży. Odzież powinna być dostosowana do pory roku, ale należy również wziąć po uwagę, że sale przedszkolne są z reguły ciepłe, a dziecko w trakcie zabawy jest w ciągłym ruchu. Dziecko powinno mieć możliwość zdjęcia jednej warstwy np. bluzy lub sweterka, tak by zapewnić mu komfort i nie doprowadzić do choroby dziecka. Ponieważ ta zazwyczaj kojarzy się z dodatkowymi kosztami za wynagrodzenie, jakie musi otrzymać od nas opiekunka do dziecka.

Podsumowując, dziecko będzie miało czas na znalezienie własnego, indywidualnego stylu. Zapewne zacznie się to dziać szybciej, niż będziemy na to gotowi, do tego czasu pamiętajmy, że najważniejsze kwestie dotyczące ubioru dziecka to komfort i jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here