co jest dobre na odchudzanie

Odchudzanie, nie wiem czy w dobie dbania o nasze sylwetki i panującego obecnie trendu zdrowego odżywiania jest temat poruszany częściej. Każdy chce wyglądać dobrze, żyć dłużej, czuć się lepiej. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby to osiągnąć jest zadbanie o poprawną masę ciała i estetyczny wygląd sylwetki. Dla większości z nas będzie to nieodłącznie związane z mniejszą, lub większą utratą wagi.

Wszystko co musisz wiedzieć o odchudzaniu

Najlepiej będzie skupić się zarówno na skutecznym treningu, zdrowym odżywianiu, odpowiedniej ilości snu i poprawnym nawodnieniu organizmu. Oto co jest dobre na odchudzanie, a wręcz niezbędne, żeby przebiegało ono w sposób zdrowy i bezpieczny. Pomijając to czego robić się nie powinno, skupię się raczej na tym co robić należy, a należy w pierwszej kolejności zadbać o to aby dowiedzieć się ile w naszym wieku, oraz przy naszej wadze zjeść powinniśmy, aby spełnić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Dla każdego będzie ono nieco inne, dla kobiet z reguły o około 600-700 kcal mniejsze niż dla mężczyzn. Ilość tą możemy oszacować za pomocą licznych stron internetowych, lub zasięgnąć specjalistycznej wiedzy u dietetyka. Wszystko co spożywamy składa się z białek, tłuszczy i węglowodanów, oczywiście rozbijają się ona na takie podkategorie jak tłuszcze nasycone i nienasycone, cukry, białka zwierzęce i roślinne i tak dalej, ale wystarczą nam te trzy podstawowe pojęcia.

Białka są budulcem mięśni i nie powinniśmy z nich w trakcie diety rezygnować jeśli nie chcemy razem ze zbędnym tłuszczem stracić także masy mięśniowej, jednak niezbędne będą do tego także regularne ćwiczenia. Makroskładnikiem najważniejszym z punktu widzenie diety redukcyjnej są niewątpliwie węglowodany. To właśnie w nich skład wchodzą na przykład cukry i to właśnie one będą decydować o tym ile energii będziemy mieli podczas odchudzania. Znajdziemy je głównie w warzywach, owocach, pieczywie czy dowolnych produktach zbożowych takich jak ryże, czy makarony. Tłuszcze, mimo iż wydawać się mogą elementem niechcianym, wbrew pozorom są bardzo ważne, gdyż to one odpowiadają za poczucie sytości, ponieważ trawią się najdłużej, dlatego powinniśmy je ograniczyć, ale zdecydowanie odradzałbym całkowite rezygnowanie z nich.

Najlepszą formą treningu dla większości osób powinien okazać się trening kondycyjny, tak zwane cardio, z dołączeniem jeden, lub dwa razy w tygodniu treningu siłowego, a nasze posiłki powinniśmy spożywać po ćwiczeniach, bo to właśnie wtedy nasz metabolizm znacznie przyspiesza. Po dołączeniu do powyższych zaleceń ośmiu godzin snu i dwóch litrów wody każdego dnia, gwarantuję że oprócz zauważalnie mniejszego brzucha łatwo będzie zauważyć także zdecydowany wzrost chęci do życia i wyraźnie gładszą skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here