07 listopada

O mnieMam na imię Daria. Z wykształcenia jestem historykiem i kulturoznawcą, z zamiłowania wędrowcem. Od kilku lat przemierzam Polskę wzdłuż i wszerz, najczęściej z plecakiem i na własnych nogach. Wędruję szlakiem przelotnych ptaków, zapomnianych zabytków, zarośniętych dróg i dobrej regionalnej kuchni.

Dlaczego Polska? Bo na polskich drogach i bezdrożach znalazłam to, co kocham najbardziej: dziką przyrodę, cudowne zabytki i pyszną kuchnię. A im więcej podróżuję, tym mocniej przekonuję się, jak wiele jeszcze przede mną.

Moją drugą pasją jest obserwowanie ptaków. Podróżując obserwuję, a wędrując za ptakami poznaję kolejne zakątki kraju. Zawsze mam ze sobą lornetkę i aparat fotograficzny, choć robienie zdjęć nie jest moją mocną stroną.

Podróżnik ze mnie żaden - nie rzuciłam pracy w korporacji i nie zmieniłam swojego życia biletem w jedną stronę. Moja przygoda zaczyna się tuż za progiem własnego domu. 
Chcecie wyruszyć ze mną? Ubierzcie wygodne buty, bo podróżowanie po Polsce nie kończy się nigdy!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o mnie i moich wędrówkach zerknijcie na mój subiektywny Dekalog Podróżnika, czyli zbiór zasad, którymi staram się kierować w każdej podróży, przeczytajcie wywiad na portalu fajne podróże albo zajrzyjcie tutaj.

Posłuchajcie także audycji, której byłam gościem w Polskim Radiu Czwórka

2 komentarze:

  1. Witaj - czytałem - Dekalog - czytałem Wywiad - podziwiam i popieram. Bardzo ciekawie opisujesz swoje podróże i przemyślenia. Tak trzymaj i kontynuuj - życzę wspaniałych podróży, opisów i pozostałych po nich wspomnień, których nikt Ci nie zabierze. Mam podobną pasję ale głównie przekazuję ją za pomocą fotografii - opisy nie bardzo mi wychodzą. Pozdrawiam i jeszcze raz życzę powodzenia w kontynuacji pasji podróżniczej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie. Będę czytać i podglądać. :-)

    OdpowiedzUsuń

TOP